Bozatlı anısına yarıştılar

Bozatlı anısına yarıştılar

Diyalog Gazetesi

 

Taekwondo Karate Judo Federasyonu tarafından mücahit komutanlarından Cahit Bozatlı anısına organize edilen Taekwondo Karate Budo Bölgelerarası Hyong/Pumse/Kata Şampiyonası dün gerçekleştirildi.
Girne Avrasya Taekwondo Merkezi’nde gerçekleştirilen müsabakalarda beş bölgeden kadın ve erkek taekwondo, karate ve budo sporcuları katıldı.
Spor Dairesi Dış İlişkiler Amiri Sertaç Bozatlı’nın da babası olan merhum Cahit Bozatlı anısına yapılan müsabakalara Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da katılarak sporculara başarılar diledi. 

Ödüller verildi
Maçlar sonunda düzenlenen ödül töreninde dereceye girenlere ödülleri Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Federasyon Başkanı Senior Grand Master Eyüp Zafer Gökbilen, Merhum Cahit Bozatlı’nın oğlu Sertaç Bozatlı ve ailesi tarafından verildi. 
Müsabakalarda takım klasmanında birinciliği Girne Bölgesi alırken, Lefkoşa Bölgesi ikinci, Gazimağusa Bölgesi üçüncü, Güzelyurt Bölgesi dördüncü, İskele Bölgesi beşinci oldu.

Hakemler de ödüllendirildi
Federasyon tarafından düzenlenen organizasyonlarda yıl boyunca görev yapan hakemler de federasyon tarafından plaketle ödüllendirildi. Yıl içerisinde başarı gösteren hakemler Master Ali Uslu, Master Öykü Ergin, Ceyda Uçaner, Pınar Akarpınar, Zehra Karip, Dimitry Gordeev, Farhat Jorayev, Ana Tüysüz ve Şakir Yağızsoy’a ödüllerini Cumhurbaşkanı Ersin Tatar verdi.

Bayanlar Hyong/Pumse/Kata Müsabaka Sonuçları
1. Kategori:    1.Pınar Akarpınar        2.Ana Tüysüz        3.Didem Yener
2. Kategori:    1.Elena Pakhomova        2.Seden Abu Kıshık    3.Rabia Tarım
3. Kategori:    1.Açelya Ergin        2.Özlem Tomak    3.Gülcan Abdullah
4. Kategori:    1.Nehir Seringöz        2.Hatice Alyanak    3.İrem Şibli
5. Kategori:    1.Gözde Oğuz Abu Kıshık    2.Hande Erşahinoğlu    3.Gizem Gürpınar
6. Kategori:    1.Duru Su Yenice        2.Pınar Karasay    3.Akasya Aylin Uzkara
7. Kategori:    1.Zahra Ghaderi        2.Hilal Ülkü Yılmaz    3.Fatma Ghaderi
8. Kategori:    1.Azra Turan            2.Sevda Şahin        3.Betül Özen    
9. Kategori:    1.Ecem Sarı            2.Su Ayza Şahin    3.Masal Akarpınar 
10. Kategori:    1.Cemre Su Karagöz        2.Öncel Alyanak    3.Nina Hordiyenko
11. Kategori:    1.Aleksandra Khomyshina    2.Viktoriya Alpsaran    3.Derya Celaleddinoğlu
12. Kategori:    1.Nurana Jorayeva        2.Simirna Erk        3.Gülizar Cihan

Erkekler Hyong/Pumse/Kata Müsabaka Sonuçları
1. Kategori:    1.Kerim Karpuz        2.Yunus Emre Tomak    3.Samuel Mawuye
2. Kategori:    1.Mervan Bayrakçı        2.Ahmet Faruk Kocabaş    3.Taner Kara
3. Kategori:    1.Arda Aslan Öztürk        2.Semih Türkmen        3.Halil İbrahim Kurtoğlu
4. Kategori:    1.Agit Yenice            2.Arda Yılmaz        3.Halil Bildik    
5. Kategori:    1.Yunus Alaçam         2.Yusuf Seyhan Şen        3.Ahmet Solak
6. Kategori:    1.Sihan Tüfekçi        2.Yaman Doruk Durmaz    3.Taha Erk    
7. Kategori:    1.Özkay Ramiz        2.Şakir Atınç Yağızsoy    3.Ömer Faruk Solak    
8. Kategori:    1.Kamil Umut Demir        2.Ali Ersoy            3.Yusuf Aslan Aydın
9. Kategori:    1.Koral İnci            2.Utku Sadula            3.Hasan Serdar
10. Kategori:    1.Muhammet Mahmut    2.Çınar Karasay        3.Pars Şahin
1. Kategori:    1.Saffet Bilgin            2.Osman Anıldı        3.Bahadır Özsu    
11. Kategori:    1.Efe Güleç            2.Tuğra Tığ            3.Ramadan Alaçam
12. Kategori:    1.Konstantin Fedosük        2.Barış Sofuoğlu        3.Deniz Güneş Dinçer
13. Kategori:    1.Timur Leonov        2.Artem Ivanov        3.Georgy Voronov
14. Kategori:    1.Samir Şimşek        2.Aleksy Didukh         3.Ali Arda Tosun
15. Kategori:    1.Davut Jorayev        2.Rafael İbrahimov        3.Kandımbek Yusupov
16. Kategori:    1.Gleb Yurchenco        2.Alexandr Molodtsov    3.Grigory Yakush
17. Kategori:    1.Mustafa Jumayev        2.Ali Achilov            3.Grogriy Iakush
18. Kategori:    1.Mikhail Khomyshin        2.Tarlan Tleouv        3.Aziz Kamalov    
19. Kategori:    1.Timur Şimşek        2.Aleksandr Didukh        3. Çağan Saray    
20. Kategori:    1.Berk Fidan            2.Rama Yetsenko        3.Erdem Gider

 

 Diyalog Gazetesi

Buradan Haber Kaynağına Ulaşabilirsiniz

 

 

[slide-anything id=’39937′]

Yorum bırakın